Spółka deweloperska STRABAG Real Estate rozpoczęła budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Warszawa zyskuje na znaczeniu jako kluczowy rynek dla specjalistów IT w Europie, osiągając rekordowo niski poziom bezrobocia w tym sektorze (1,2%). Dla porównania, w Brukseli ten wskaźnik wśród pracowników technologicznych wynosi 10,7% – wynika z raportu CBRE „Global Tech Talent GuideBook 2025”. Eksperci podkreślają, że w Warszawie na osoby z sektora technologicznego czekają atrakcyjne wynagrodzenia i możliwości rozwoju, bo rynek przyciąga nowe inwestycje.
Politechnika Warszawska, jako jedna z pięciu uczelni technicznych w Polsce, przystępuje do realizacji nowego programu rządowego wspierającego rozwój kompetencji w sektorze energetyki jądrowej.
Kolejna amerykańska firma z branży IT stawia na Polskę. Veeam Software, lider na rynku rozwiązań zapewniających odporność danych, ogłosił otwarcie nowego biura w Warszawie. Jest to krok milowy w strategii firmy oraz dowód na jej zaangażowanie w zwiększanie swojego udziału w branży i oferowanie wsparcia dla klientów w regionie. Powstaną nowe miejsca pracy.
Trwają prace na końcowym odcinku 2. linii metra. Tarcza TBM Krystyna powoli drąży tunele i układa pierścienie od stacji Lazurowa do szybu demontażowego. W czwartek będzie wydobywana na powierzchnię. Wtedy konieczne będą zmiany w organizacji ruchu.
Bardzo dobre informacje. Jest finansowanie na budowę sali koncertowej Sinfonia Varsovia w Warszawie. To ważna inwestycja w stolicy, realizowana na prawym brzegu Wisły. Zgodnie z planem prace powinny potrwać do 2030 roku. To także jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie.
Wiadukt nad linią kolejową i tunel mają usprawnić ruch w wiecznie zakorkowanym warszawskim Rembertowie. Prace przy pierwszej inwestycji idą pełną parą, druga ruszy jeszcze w tym roku.
Warszawiacy od dłuższego czasu oczekują modernizacji stacji Warszawa Wschodnia. PKP zapewnia, że po zakończeniu prac mieszkańcy prawej strony Wisły otrzymają dworzec spełniający standardy nowoczesnej europejskiej stolicy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Zgodnie z deklaracjami spółki, remont może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jakie zmiany przejdzie ta jedna z najważniejszych stacji kolejowych w stolicy?
Co dalej z realizacją jedną z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Warszawie, która od lat nie może znaleźć swojego finału. Chodzi o nowy 170-metrowej wysokości wieżowiec Roma Tower (zwany też "Nycz Tower" - ponieważ to wspomniany kardynał, jeszcze jako metropolita archidiecezji warszawskiej, podpisał umowę z deweloperem.), który ma powstać na kościelnym gruncie w ścisłym centrum miasta stolicy. Jest to wspólne przedsięwzięcie Archidiecezji Warszawskiej, spółki giełdowej BBI Development i Liebrecht & Wood.