Warszawa

Ursus położony jest na zachodzie Warszawy. Jest to jedna z najmniejszych pod względem obszaru dzielnica stolicy. Do jej atutów należy zaliczyć stosunkowo niskie ceny mieszkań, jak również całkiem sporą ilość terenów zielonych. Do dzielnicy wciąż przybywają nowi mieszkańcy, co ma wpływ na korki, które tworzą się na trasie do centrum miasta.

Ursus jest bezpieczną dzielnicą. Charakteryzuje się najmniejszym wskaźnikiem przestępstw w Warszawie.

Jakie są osiedla w Ursusie?

Ursus graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak Bemowo, czy Włochy. Ursus dzieli się na 5 osiedli: Skorosze, Czechowice, Szamoty, Niedźwiadek, Gołąbki.

Ile osób mieszka w Ursusie?

Powierzchnia dzielnicy wynosi 9,36 km2. Pod tym względem Ursus jest jednym z najmniejszych obszarów Warszawy. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 62,4 tys. Z kolei gęstość zaludnienia jest spora i wynosi 6 667 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursus?

Ursus jest dzielnicą dość odległą od centrum. Jednak atutami, które przyciągają rodziny z dziećmi, są niskie ceny mieszkań i sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursusa?

Podróż samochodem z Ursusa do centrum miasta w godzinach szczytu nie powinna przekraczać 40 minut. O pozostałych porach transport zajmuje około kwadransa.

Autobusem również można się dostać do Śródmieścia. W godzinach szczytu podróż zajmuje ok. 40 minut, natomiast o pozostałych porach około 20 minut. Autobusy kursują całą dobę. W ciągu dnia nie trzeba długo czekać na ten środek transportu. Niestety po Ursusie nie kursują tramwaje ani metro. Na terenie dzielnicy znajdują się 4 stacje kolejowe.

Rynek nieruchomości w Ursusie

Mieszkańcy Ursusa cenią sobie jego kameralny klimat i dostęp do licznych terenów zielonych. Coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na terenie tej dzielnicy. Wynika to z tego, że w Ursusie jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Poza tym dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Atutem są również niskie ceny mieszkań, co przyciąga zwłaszcza młode rodziny.

W ofercie deweloperów z tej części miasta znajdziemy nieruchomości wielorodzinne, jak również jednorodzinne. Do pierwszych można zaliczyć pojedyncze bloki, wieloetapowe osiedla mieszkaniowe, jak również bardziej kameralne kompleksy nowych apartamentów. Szczególnie popularne w Ursusie są apartamenty budowane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Ursusie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Ursusie powstaje w obrębie osiedli Szamoty i Skorosze. Bardziej kameralne budynki wznoszone są na osiedlach Gołąbki, Niedźwiadek czy Czechowice.

Mieszkania na sprzedaż w Ursusie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Ursusie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Ursusie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Ursusie kształtuje się na poziomie 10 tys. zł/mkw. W porównaniu z innymi obszarami Warszawy (średnia: 12 tys. zł/mkw.), Ursus uchodzi za tanią dzielnice. Szamoty są najdroższym osiedlem Ursusa. Średnia cena mieszkania wynosi tam 11,6 tys. zł/mkw. Nieco taniej jest w Gołąbkach – 10,7 tys. zł/mkw. Z drugiej strony najtańszym osiedlem są Czechowice – 9,5 tys. zł/mkw. Nieco więcej zapłacimy średnio za mieszkanie w Niedźwiadku – 9,7 tys. zł/mkw.

Do najdroższych ulic należą: Magnacka (10,5 tys. zł/mkw.), Starodęby (10,4 tys. zł/mkw.), Aleksandra Prystora (10,3 tys. zł/mkw.).

Zobacz również osiedla w Warszawa Ursus

Najnowsze artykuły z Warszawa

Upper One: rusza budowa nadziemia warszawskiego kompleksu [FILM+ZDJĘCIA]
Upper One: rusza budowa nadziemia warszawskiego kompleksu [FILM+ZDJĘCIA]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate rozpoczęła budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Warszawa wyrasta na jeden z atrakcyjniejszych rynków pracy IT na świecie
Warszawa wyrasta na jeden z atrakcyjniejszych rynków pracy IT na świecie
Warszawa zyskuje na znaczeniu jako kluczowy rynek dla specjalistów IT w Europie, osiągając rekordowo niski poziom bezrobocia w tym sektorze (1,2%). Dla porównania, w Brukseli ten wskaźnik wśród pracowników technologicznych wynosi 10,7% – wynika z raportu CBRE „Global Tech Talent GuideBook 2025”. Eksperci podkreślają, że w Warszawie na osoby z sektora technologicznego czekają atrakcyjne wynagrodzenia i możliwości rozwoju, bo rynek przyciąga nowe inwestycje.
Politechnika Warszawska wspiera rozwój krajowego przemysłu jądrowego
Politechnika Warszawska wspiera rozwój krajowego przemysłu jądrowego
Politechnika Warszawska, jako jedna z pięciu uczelni technicznych w Polsce, przystępuje do realizacji nowego programu rządowego wspierającego rozwój kompetencji w sektorze energetyki jądrowej.
Amerykański koncern z branży IT otwiera biuro w Warszawie
Amerykański koncern z branży IT otwiera biuro w Warszawie
Kolejna amerykańska firma z branży IT stawia na Polskę. Veeam Software, lider na rynku rozwiązań zapewniających odporność danych, ogłosił otwarcie nowego biura w Warszawie. Jest to krok milowy w strategii firmy oraz dowód na jej zaangażowanie w zwiększanie swojego udziału w branży i oferowanie wsparcia dla klientów w regionie. Powstaną nowe miejsca pracy.
WARSZAWA: Ostatni fragment 2. linii metra - co na budowie? [ZDJĘCIA]
WARSZAWA: Ostatni fragment 2. linii metra - co na budowie? [ZDJĘCIA]
Trwają prace na końcowym odcinku 2. linii metra. Tarcza TBM Krystyna powoli drąży tunele i układa pierścienie od stacji Lazurowa do szybu demontażowego. W czwartek będzie wydobywana na powierzchnię. Wtedy konieczne będą zmiany w organizacji ruchu.
Jest finansowanie na budowę sali koncertowej Sinfonia Varsovia w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Jest finansowanie na budowę sali koncertowej Sinfonia Varsovia w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Bardzo dobre informacje. Jest finansowanie na budowę sali koncertowej Sinfonia Varsovia w Warszawie. To ważna inwestycja w stolicy, realizowana na prawym brzegu Wisły. Zgodnie z planem prace powinny potrwać do 2030 roku. To także jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie.
WARSZAWA: Co powstaje przy PGE Narodowym?
WARSZAWA: Co powstaje przy PGE Narodowym?
Przy PGE Narodowym powstaje platforma startowa dla balonu widokowego. Czy będzie to kolejna turystyczna atrakcja stolicy?
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tunelu
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tunelu
Wiadukt nad linią kolejową i tunel mają usprawnić ruch w wiecznie zakorkowanym warszawskim Rembertowie. Prace przy pierwszej inwestycji idą pełną parą, druga ruszy jeszcze w tym roku.
Kiedy rozpocznie się modernizacja stacji Warszawa Wschodnia? [WIZUALIZACJE]
Kiedy rozpocznie się modernizacja stacji Warszawa Wschodnia? [WIZUALIZACJE]
Warszawiacy od dłuższego czasu oczekują modernizacji stacji Warszawa Wschodnia. PKP zapewnia, że po zakończeniu prac mieszkańcy prawej strony Wisły otrzymają dworzec spełniający standardy nowoczesnej europejskiej stolicy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Zgodnie z deklaracjami spółki, remont może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jakie zmiany przejdzie ta jedna z najważniejszych stacji kolejowych w stolicy?
Co dalej z budową jednego z najbardziej kontrowersyjnych wieżowców w Warszawie?
Co dalej z budową jednego z najbardziej kontrowersyjnych wieżowców w Warszawie?
Co dalej z realizacją jedną z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Warszawie, która od lat nie może znaleźć swojego finału. Chodzi o nowy 170-metrowej wysokości wieżowiec Roma Tower (zwany też "Nycz Tower" - ponieważ to wspomniany kardynał, jeszcze jako metropolita archidiecezji warszawskiej, podpisał umowę z deweloperem.), który ma powstać na kościelnym gruncie w ścisłym centrum miasta stolicy. Jest to wspólne przedsięwzięcie Archidiecezji Warszawskiej, spółki giełdowej BBI Development i Liebrecht & Wood.
REKLAMA