Warszawa

Ursus położony jest na zachodzie Warszawy. Jest to jedna z najmniejszych pod względem obszaru dzielnica stolicy. Do jej atutów należy zaliczyć stosunkowo niskie ceny mieszkań, jak również całkiem sporą ilość terenów zielonych. Do dzielnicy wciąż przybywają nowi mieszkańcy, co ma wpływ na korki, które tworzą się na trasie do centrum miasta.

Ursus jest bezpieczną dzielnicą. Charakteryzuje się najmniejszym wskaźnikiem przestępstw w Warszawie.

Jakie są osiedla w Ursusie?

Ursus graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak Bemowo, czy Włochy. Ursus dzieli się na 5 osiedli: Skorosze, Czechowice, Szamoty, Niedźwiadek, Gołąbki.

Ile osób mieszka w Ursusie?

Powierzchnia dzielnicy wynosi 9,36 km2. Pod tym względem Ursus jest jednym z najmniejszych obszarów Warszawy. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 62,4 tys. Z kolei gęstość zaludnienia jest spora i wynosi 6 667 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursus?

Ursus jest dzielnicą dość odległą od centrum. Jednak atutami, które przyciągają rodziny z dziećmi, są niskie ceny mieszkań i sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursusa?

Podróż samochodem z Ursusa do centrum miasta w godzinach szczytu nie powinna przekraczać 40 minut. O pozostałych porach transport zajmuje około kwadransa.

Autobusem również można się dostać do Śródmieścia. W godzinach szczytu podróż zajmuje ok. 40 minut, natomiast o pozostałych porach około 20 minut. Autobusy kursują całą dobę. W ciągu dnia nie trzeba długo czekać na ten środek transportu. Niestety po Ursusie nie kursują tramwaje ani metro. Na terenie dzielnicy znajdują się 4 stacje kolejowe.

Rynek nieruchomości w Ursusie

Mieszkańcy Ursusa cenią sobie jego kameralny klimat i dostęp do licznych terenów zielonych. Coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na terenie tej dzielnicy. Wynika to z tego, że w Ursusie jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Poza tym dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Atutem są również niskie ceny mieszkań, co przyciąga zwłaszcza młode rodziny.

W ofercie deweloperów z tej części miasta znajdziemy nieruchomości wielorodzinne, jak również jednorodzinne. Do pierwszych można zaliczyć pojedyncze bloki, wieloetapowe osiedla mieszkaniowe, jak również bardziej kameralne kompleksy nowych apartamentów. Szczególnie popularne w Ursusie są apartamenty budowane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Ursusie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Ursusie powstaje w obrębie osiedli Szamoty i Skorosze. Bardziej kameralne budynki wznoszone są na osiedlach Gołąbki, Niedźwiadek czy Czechowice.

Mieszkania na sprzedaż w Ursusie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Ursusie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Ursusie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Ursusie kształtuje się na poziomie 10 tys. zł/mkw. W porównaniu z innymi obszarami Warszawy (średnia: 12 tys. zł/mkw.), Ursus uchodzi za tanią dzielnice. Szamoty są najdroższym osiedlem Ursusa. Średnia cena mieszkania wynosi tam 11,6 tys. zł/mkw. Nieco taniej jest w Gołąbkach – 10,7 tys. zł/mkw. Z drugiej strony najtańszym osiedlem są Czechowice – 9,5 tys. zł/mkw. Nieco więcej zapłacimy średnio za mieszkanie w Niedźwiadku – 9,7 tys. zł/mkw.

Do najdroższych ulic należą: Magnacka (10,5 tys. zł/mkw.), Starodęby (10,4 tys. zł/mkw.), Aleksandra Prystora (10,3 tys. zł/mkw.).

Zobacz również osiedla w Warszawa Ursus

Najnowsze artykuły z Warszawa

W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 r. deweloperzy będą szukać gruntów pod PRS i akademiki. Warszawa nadal jest szczególnie cenna dla centrów przetwarzania danych. Z kolei aktywność graczy w sektorze budownictwa senioralnego pozostaje na niskim poziomie. Spodziewana jest finalizacja kolejnych transakcji sprzedaży terenów pod centra przetwarzania danych. Głównym miastem na celowniku inwestorów pozostanie – informuje międzynarodowa firma doradcza JLL.
W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM+ZDJĘCIA]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.
Kompleks biurowy Diuna w Warszawie z nowymi najemcami
Kompleks biurowy Diuna w Warszawie z nowymi najemcami
Do najemców warszawskiej Diuny z portfolio Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot dołączyły dwie kolejne firmy – Intrum zajęło w kompleksie przy ulicy Taśmowej blisko 370 mkw., a Carrier Chłodnictwo ok. 500 mkw. Dodatkowo, umowę na blisko 500 mkw. powierzchni przedłużyła firma WDX.
Mniej betonu, więcej zieleni w Warszawie
Mniej betonu, więcej zieleni w Warszawie
Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy ze 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy ze 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Partners Group i Peakside Capital Advisors, w ramach współpracy JV, zakończyli budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. w całości wynajęty jest przez DPD Polska i wchodzi w skład parku, który dostarczy blisko 100 tys. mkw.
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy? Chodzi o biurowiec Roma Tower, który ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej.
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Rynek nieruchomości w Warszawie jest jednym z najatrakcyjniejszych w kraju i wyróżnia się pod względem liczby dostępnych lokali mieszkaniowych[1]. Stolica stwarza znakomite warunki do inwestycji. Duży potencjał inwestycyjny mają dziś nie tylko Śródmieście, Ochota czy Mokotów, ale też inne dzielnice. W której części stolicy warto dziś kupić mieszkanie? Sprawdzamy.
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.
REKLAMA