REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Polska marka odzieżowa Carry otworzyła w Warszawie największy salon w Polsce
Znana polska marka odzieżowa Carry z casualową modą dla kobiet, mężczyzn i dzieci otworzyła w Warszawie swój największy salon w Polsce. Nowy salon powstał w centrum handlowym Blue City. Sklep ma powierzchnię 2,5 tys. mkw.
Polska firma z branży automotive rozbuduje zakład produkcyjny w Cieszynie
Nowa inwestycja polskiej, rodzinnej firmy w województwie śląskim, która została objęta wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). W 2022 roku firma Promot Zakłady Metalowe Sp. z o.o., która specjalizuje się w kuciu na gorąco oraz obróbce mechanicznej części metalowych, zainwestuje w rozbudowę swojej fabryki numer 2 w Cieszynie.
W Polanicy-Zdroju na Dolnym Śląsku powstanie Centrum Kolarstwa Górskiego [WIZUALIZACJE]
W Polanicy-Zdroju na Dolnym Śląsku powstanie profesjonalny park rowerowy typu Cross Country. 15 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy.
Galeria Bawełnianka w Bełchatowie pozyskała nowych, dużych najemców
Powstająca w Bełchatowie w województwie łódzkim Galeria Bawełnianka pozyskała nowych, dużych najemców. Otwarcie tego największego centrum handlowego w tym mieście planowane jest 1 marca 2023 roku.
IIF inwestuje w Poznaniu. Wybuduje park logistyczny dla dużych firm
Ideal Idea City Park Poznań to najnowszy projekt magazynowy Ideal Idea Formad (IIF). Obiekt o powierzchni 17 tys. mkw. i z 200 miejscami parkingowymi stanie sześć kilometrów od centrum Poznania.
Firma Complex SAD przedłużyła umowę w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku
Firma Complex SAD przedłużyła umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku. Firma zdecydowała się również rozszerzyć najem – w konsekwencji do swojej dyspozycji będzie miała niemal 8000 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
W centrum Krakowa trwa budowa nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
We Wrocławiu powstaje nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór [FILM + ZDJĘCIA]
Odwiedziliśmy budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. TAT to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
Niemiecka sieć sklepów TEDi dołączy do grona najemców retail parku Nowe Bielawy w Toruniu
Chociaż rozbudowa Nowych Bielaw jeszcze trwa, to komercjalizacja nowo powstającego retail parku właśnie dobiegła końca. Jego ofertę wypełnią trzy sklepy wielkopowierzchniowe, w tym sklep popularnej niemieckiej marki segmentu EDLP (everyday-low-prices).
Zawisła wiecha na budowie wielkiego magazynu e-commerce LPP, zlokalizowanego w Jasionce k. Rzeszowa
Po blisko 6 miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych, nad halą główną przyszłego magazynu e-commerce LPP, zlokalizowanego w Jasionce k. Rzeszowa, zawisła wiecha. Obiekt realizowany jest przez firmę Panattoni, lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.
W Warszawie mniej wolnych biur, w regionach rośnie wybór [RAPORT]
Początek roku przyniósł ożywienie popytu na biura. Katowice mogą pochwalić się już większymi zasobami od Poznania, a w Warszawie wzrosły stawki czynszowe za najlepsze powierzchnie. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku deweloperzy oddali o 50 proc. więcej biur niż w tym samym okresie rok wcześniej i niemal trzykrotnie więcej niż w 2020 roku. Siedem największych ośrodków biznesowych w kraju, jak podaje Walter Herz, zyskało łącznie ponad 320 tys. mkw. nowej powierzchni.
Polski producent grafenu Advanced Graphene Products ma zlecenie od Europejskiego Centrum Badań Jądrowych
Polski producent grafenu, spółka Advanced Graphene Products zajmie się realizacją zlecenia dla Europejskiego Centrum Badań Jądrowych (CERN). Zadaniem będzie wytworzenie wolnostojących folii węglowych na bazie grafenu.
PKP PLK rozpoczynają przebudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Lwowską w Katowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają przebudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Lwowską w Katowicach. To część dużej inwestycji obejmującej stację towarową Katowice Szopienice Północne oraz linie od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki. Projekt za ponad 400 mln zł, ze środków unijnych POIiŚ, usprawnia przewozy towarów ekologicznym środkiem transportu w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.
Faustyna rozpoczęła drążenie drugiego tunelu kolejowego na trasie Łódź Fabryczna – Kaliska/Żabieniec
Maszyna TBM Faustyna rozpoczęła budowę drugiego jednotorowego tunelu kolejowego na podziemnej trasie między stacjami Łódź Fabryczna a Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wartości ponad 1,5 mld zł netto jest współfinansowana z POIiŚ.
Postępują prace na budowie Alei Stabłowickiej we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska trwa budowa Alei Stabłowickiej. Największym obiektem, który powstaje w ramach tej inwestycji jest nowy wiadukt nad linią kolejową z Wrocławia w kierunku Legnicy i Zgorzelca.
W Fabryce Norblina w Warszawie powstanie Centrum Mądrej Zabawy
Fabryka Norblina zyska dużą atrakcję dla najmłodszych. Jesienią do tego kompleksu zlokalizowanego przy ul. Żelaznej 51/53 na warszawskiej Woli wprowadzi się Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy. Na 1,55 tys. mkw. powstanie osiem stref dla dzieci łączących zabawę i edukację.
Cavatina Holding zamierza sprzedać trzy biurowce w Krakowie i Wrocławiu
Cavatina Holding S.A. planuje sprzedać trzy swoje biurowce: Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie. Pakiet tych nieruchomości, który ma trafić w ręce partnera Lone Star Funds. Budynki oferują łącznie niemal 66 tys. mkw. GLA, a ich średni stopień wynajmu kształtuje się na poziomie ok 90 proc.
Postęp prac na budowie drogi ekspresowej S17 ma odcinku Warszawa Wschód – Lubelska [ZDJĘCIA]
Układane są ostatnie metry nawierzchni betonowej na S17, trwają prace bitumiczne na drogach lokalnych i ruszyła rozbiórka ostatnich metrów dawnej DK2. Zaawansowanie robót przy budowie węzła Warszawa Wschód wynosi już ok. 90 proc. Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacuje, że kierowcy z nowego węzła i fragmentu S17 skorzystają jesienią tego roku.
Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów w Warszawie
Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów. Do 258 mieszkań wybudowanych w II fazie inwestycji zaczynają wprowadzać się pierwsi właściciele. Pozytywny Mokotów na warszawskim Służewcu to jeden z najbardziej zielonych projektów mieszkaniowych dewelopera - z trzema własnymi elektrowniami słonecznymi, 200-metrową zieloną aleją i certyfikatem środowiskowym BREEAM.
Trwa budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Widoma - Kraków Nowa Huta [ZDJĘCIA]
Trwa budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku węzeł Widoma - Kraków (węzeł Kraków Nowa Huta). Wykonawcą prac o wartości 1 545 681 714,00 zł jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź.
REKLAMA