REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Wrocławski rynek biurowy: najwyższa kwartalna podaż i największa liczba inwestycji w budowie
W trzecim kwartale 2023 roku deweloperzy na rynku biurowym we Wrocławiu zrealizowali projekty o powierzchni 43 100 mkw., co było największym kwartalnym wynikiem na rynkach regionalnych. Realizowane obecnie we Wrocławiu inwestycje biurowe również są najwyższym wynikiem spośród miast regionalnych.
Linia otwocka: ważne prace przed uruchomieniem jazdy po 4 torach
Od 2 grudnia wykonawca prac na linii otwockiej rozpocznie budowę połączenia torów linii 7 i 506. To kluczowe zadanie, które umożliwi sprawne przejazdy po czterech torach od grudniowej korekty. Zaplanowane prace wymagają zmian w organizacji ruchu pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
RWS Investment Group planuje budowę II etapu Parku Handlowego Olsztyn Dajtki
W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego trwa budowa nowego Parku Handlowego, który będzie jednym z większych projektów komercyjnych w portfolio Grupy RWS. W ramach pierwszego etapu inwestycji na działce o powierzchni ok. 4,6 ha powstaje Park Handlowy o całkowitej kubaturze wynoszącej ok. 52 tys. m³.
Drogi ekspresowe S7 i S8 – stan realizacji
Jedna z nich w przyszłości stanie się najdłuższą drogą szybkiego ruchu w Polsce, którą teraz jest blisko 670-kilometrowa autostrada A4. Obecnie kierowcy mogą korzystać z blisko 558 km ekspresowej siódemki i ok. 534 km ósemki. Realizacja wszystkich inwestycji zapisanych w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (RBDK) sprawi, że na najwyższym stopniu podium znajdzie się S8.
Inwestycje w nieruchomości w wymagających czasach: gdzie szukać okazji?
W co inwestować w wymagających czasach? Jak dywersyfikować portfel inwestycyjny by zminimalizować ryzyko? W jakich nieruchomościach lokują teraz kapitał inwestorzy?
Rynek powierzchni biurowych w Poznaniu po trzech kwartałach 2023 r.
Zasoby biurowe w Poznaniu od początku roku powiększyły się o 32 400 mkw. W budowie znajduje się nieco ponad 69 000 mkw. powierzchni, co jest najwyższym wynikiem spośród rynków regionalnych. Zgodnie z uwzględnionymi przez deweloperów harmonogramami, projekty będą sukcesywnie finalizowane jeszcze w 2023 roku oraz dwóch kolejnych latach.
Sikorskiego Vita – nowa inwestycja Develii w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Develia, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, wprowadza do sprzedaży kolejny projekt w Warszawie. Inwestycja Sikorskiego Vita powstanie na Mokotowie, w pobliżu Dolinki Służewieckiej i zaoferuje 58 mieszkań.
Słynny wrocławski Trzonolinowiec został wpisany na listę zabytków
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny zabytek architektury. Jak poinformował Daniel Gibski, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w dniu 27 listopada słynny wrocławski Trzonolinowiec przy ul. Tadeusza Kościuszki 72 został wpisany do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego.
Otwarty został nowy terminal przeładunkowy na stacji Wola Baranowska LHS na Podkarpaciu
Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oficjalnie uruchomiła Terminal Przeładunkowy zlokalizowany na stacji Wola Baranowska LHS, w woj. podkarpackim. Inwestycja zwiększy ilość towarów przewożonych szerokotorową linią kolejową i umożliwi obsługę w Woli Baranowskiej ładunków intermodalnych, przyczyniając się do rozwoju nowoczesnych usług logistycznych w regionie podkarpackim.
LCP Properties finalizuje refinansowanie siedmiu kolejnych nieruchomości handlowych. W planach zakup nowych działek
Należący do grupy M Core – LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych zakończył z sukcesem proces refinansowania w formie leasingu nieruchomości, dla kolejnych siedmiu swoich obiektów.
Zabytkowe fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi będą uratowane! Co tam powstanie? [ZDJĘCIA]
W dwóch pofabrycznych budynkach przy ul. Sienkiewicza trwają prace remontowe. Co tam powstanie i na jakim etapie są prace?
Castorama otworzyła pod Warszawą 100. sklep w Polsce
Castorama od lat rozszerza działalność na polskim rynku, by móc być bliżej swoich klientów i zapewniać im kompleksowe wsparcie od projektu do realizacji. Sieć właśnie otworzyła swój 100. sklep – Castorama Piaseczno w gminie Lesznowola. Nowy obiekt mieści się w parku handlowym w podwarszawskim Mysiadle, a jego koncept wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju spółki.
Plac Wolności w Łodzi jest już prawie gotowy. Zmiany są spektakularne! [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]
Do finału zbliża się wyczekana przez łodzian odnowa placu Wolności. Już wkrótce ta ważna miejska przestrzeń zostanie oddana mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Jak się zmieniła? Co jeszcze zostało do zrobienia?
Niemiecka sieć drogerie dm otwiera nowy sklep w Wielkopolsce
Już 30 listopada o godzinie 9:00 rano w Baranowie koło Kępna, w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej 47A otwarta zostanie pierwsza drogeria dm w mieście. Z tej okazji dla klientów przygotowano m.in. powitalny 15% rabat na całe zakupy i szereg atrakcji dla całych rodzin.
Lofty w Fabryce Jedwabiu. Kolejny łódzki zabytek zyska nowe życie [WIZUALIZACJE]
W fazę realizacji wkroczył projekt spółki Revisit Home, który da nowe życie fabryce u zbiegu ul. Wólczańskiej z ul. Więckowskiego. Dawny zespół fabryczno-mieszkalny Smitza i van Enderta z końca XIX w., w którego skład wchodziła niegdyś myjnia i apretura jedwabiu, zmieni się w Lofty w Fabryce Jedwabiu.
Strefa food-court w nowej odsłonie i więcej zieleni w kompleksie Plac Unii
Po udostępnionej w ostatnim czasie zielonej strefie zieleni przed Placem Unii przyszedł czas na kolejne zmiany. W Placu Unii zakończyła się właśnie modernizacja strefy gastronomicznej. Przestrzeń food-court zyskała więcej miejsc siedzących i stolików w otoczeniu żywej roślinności, a także wygodne sofy pozwalające na chwilę odpoczynku w czasie zakupów.
Rynek handlowy: W Polsce w tym roku zadebiutowało 25 nowych marek
Jak podaje międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, marki modowe wynajmują najwięcej powierzchni sklepowej w porównaniu z sieciami handlowymi z innych branż – w pierwszej połowie 2023 roku podpisały umowy najmu, które odpowiadały za ponad 40% całkowitego wolumenu wynajętej powierzchni handlowej w Europie.
Unijne regulacje dotyczące obowiązkowego raportowania ESG wchodzą w życie – najpierw duże spółki
W listopadzie 2022 roku Parlament Europejski zagłosował za przyjęciem Dyrektywy o Raportowaniu w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju (CSRD – Corporate Sustainability Reporting Directive). Głównym celem CSRD jest zwiększenie przepływu gospodarczego w kierunku bardziej zrównoważonych modeli biznesowych w całej Unii Europejskiej i wymaga od firm dzielenia się informacjami na temat sposobu monitorowania i zarządzania kwestiami społecznymi i środowiskowymi.
Jaka przyszłość czeka domy z czasów PRL?
Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu – tak wskazują dane portalu Nieruchomosci-online.pl. Znalezienie kupca na duży, wysłużony dom pamiętający PRL jest dziś bardzo trudne. – Większe szanse na znalezienie klienta mają właściciele z dużych miast. Tam inwestorzy kupują starsze domy i przekształcają je np. pod kątem najmu – mówią analitycy rynku nieruchomości.
Kamienica przy ul. Wilczej 32 w Warszawie w rejestrze zabytków
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego kamienicę wraz z terenem, położoną przy ul. Wilczej 32 w Warszawie. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu.
REKLAMA