Warszawa

Ochota to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością Parku Szczęśliwickiego, gdzie występuje dużo zieleni. Seniorzy doceniają w tym zakątku ciszę i spokój. Latem można korzystać z licznych ścieżek rowerowych. Z kolei zimą na Górce Szcześliwickiej można się cieszyć z jazdy na nartach, czy snowboardzie.

Na Ochocie znajduje się Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z tego względu na terenie dzielnicy można spotkać wielu studentów. Ochota jest dobrze skomunikowana. Do centrum miasta można sprawnie dojechać autobusem lub tramwajem.

W godzinach szczytu niestety pojawiają się korki w okolicach ulicy Grójeckiej i WUM-u.

Jakie są osiedla na Ochocie?

Ochota graniczy z takimi dzielnicami jak: Wola, Mokotów, Śródmieście, czy Włochy. Dzieli się ją na następujące osiedla: Stara Ochota, Filtry, Rakowiec, Szczęśliwice.

Ile osób mieszka na Ochocie?

Ochota zajmuje powierzchnię 9,72 km2. Według danych z 2021 roku dzielnicę zamieszkuje ponad 82 tys. osób. Duża liczba mieszkańców, na tak małej powierzchni powoduje, że gęstość zaludnienia wynosi 8 438 os./km2. To czyni ją najbardziej zagęszczoną dzielnicą Warszawy. Ponad 25% mieszkańców to osoby w wieku poprodukcyjnym.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ochota?

Według rankingu Urzędu Statystycznego w Warszawie, Ochota zajęła 3. miejsce pod kątem atrakcyjności i warunków życia dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Wysoka lokata wynika z dużej liczby placek szkolnych i przedszkolnych, jak również dobrze rozwiniętej infrastruktury medycznej.

Ceny najmu mieszkań na Ochocie nie należą do najniższych. Pomimo tego wielu studentów wynajmuje tu pokoje czy mieszkania, ze względu na bliskość Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Warszawskiej.

Emeryci doceniają dobrą opiekę medyczną i dostępność placówek zdrowotnych. Atutem dla tej grupy społecznej jest dostępność licznych parków.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ochoty?

Ochota jest dobrze skomunikowana z centrum miasta. Tramwajem z Ochoty możemy dojechać do Śródmieścia w ciągu 15 minut. Nieco dłużej zajmuje przejazd autobusem – 20 minut. Mieszkańcy Szczęśliwic i Rakowca mają do wyboru po 2 linie autobusowe.

Zaletą tramwajów jest częste kursowanie. Dlatego nie trzeba długo czekać na przystanku, co jest korzystne zwłaszcza w okresie zimowym.

Rynek nieruchomości na Ochocie

Ochota to niewielka dzielnica, charakteryzująca się dużą gęstością zaludnienia. Architektura budynków jest zróżnicowana. Można spotkać bloki typowe dla PRL-u, kamienice, zabytkowe budynki, a także nowoczesne apartamentowce. W obrębie dzielnicy dominuje niska i średniowysoka zabudowa. Na Ochocie nie znajdziemy typowych blokowisk. Wiele mieszkań w tej dzielnicy znajduje się w kamienicach, które zostały poddane rewitalizacji. Nowe osiedla mieszkaniowe budowane przez deweloperów są w przeważającej części zamknięte. Ze względu na niewielką powierzchnię dzielnicy oraz jej charakter, powstają tutaj nowe osiedla wielorodzinne o średniowysokiej zabudowie.

W obrębie dzielnicy położony jest Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z tego względu wielu studentów szuka tutaj pokoi i mieszkań na wynajem. Poza tym atutem dzielnicy jest jej położenie blisko Śródmieścia. To wszystko sprawia, że inwestorzy upatrują tutaj możliwości zarobku. Mogą oni zarabiać na wynajmie mieszkań m.in. dla studentów, ale także liczyć na wzrost ich wartości.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Ochocie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych znajduje się na osiedlach Stara Ochota i Szczęśliwic.

Mieszkania na sprzedaż na Ochocie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Ochocie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Ochocie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Ochocie kształtuje się w okolicach 12,7 tys. zł/mkw. Jest to trochę więcej od średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny nieruchomości są na następujących osiedlach: Filtry (16,1 tys. zł/mkw.), Stara Ochota (13 tys. zł/mkw.). Nieco taniej jest na Szczęśliwicach (12,9 tys. zł/mkw.) oraz Rakowcu (11,4 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Ochoty należą: Prezydencka (16,4 tys. zł/mkw.), Rudawska (15,9 tys. zł/mkw.), Orzechowska (15,7 tys. zł/mkw.).

Zobacz również osiedla w Warszawa Ochota

Najnowsze artykuły z Warszawa

Jeden z największych polskich deweloperów kupuje trzy biurowce w Warszawie
Jeden z największych polskich deweloperów kupuje trzy biurowce w Warszawie
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Spółka Archicom Warszawa 2, należąca do jednego z największych polskich deweloperów, firmy Archicom S.A. z Wrocławia, zawarła przedwstępną umowę zakupu nieruchomości w Warszawie przy ul. Postępu 18A i B oraz Domaniewskiej 41.
W Warszawie powstanie innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych SGGW [WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstanie innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych SGGW [WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstanie innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma ERBUD S.A.
Bliska Wola w Warszawie jako modelowy przykład nowoczesnej dzielnicy biurowej
Bliska Wola w Warszawie jako modelowy przykład nowoczesnej dzielnicy biurowej
Podstrefa biurowa Centrum-Zachód, wokół Ronda Daszyńskiego, to najdynamiczniej rozwijający się obszar na biurowej mapie Warszawy, gdzie koncentruje się 70% nowo powstającej powierzchni biurowej. Na koniec 2023 r. całkowita podaż tej lokalizacji wyniosła około 1,12 mln mkw., podczas gdy popyt osiągnął wartość niemal 170 000 mkw. Jakie znaczenie dla Warszawy ma dziś Bliska Wola? Jakie wydarzenia i decyzje wpłynęły na szybki rozwój tej lokalizacji? Największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO prezentuje specjalną publikację „Co nadaje rytm biurowej Warszawie?”.
Most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie gotowy! Kiedy otwarcie? [FILMY]
Most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie gotowy! Kiedy otwarcie? [FILMY]
Wiele wskazuje na to, że nowy, 452-metrowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie zostanie otwarty jeszcze w tym tygodniu, przed Wielkanocą. Most ten jest jedną z najdłuższych tego typu przepraw na świecie.
Na budowie hotelu Moxy Centrum Warszawa zawisła wiecha [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie hotelu Moxy Centrum Warszawa zawisła wiecha [FILM+ZDJĘCIA]
W dniu 21 marca br. w Warszawie, na budowie realizowanego przez STRABAG hotelu Moxy Centrum Warszawa, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, która symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych. Będzie to jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie.
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieżowców i panoram Warszawy. Właściciel najwyższego budynku w Unii Europejskiej, 310-metrowego biurowca Varso Tower, firma HB Reavis w przyszłym roku udostępni turystom taras widokowy znajdujący się na wysokości 230 metrów. Obecnie najwyższy ogólnodostępny taras znajduje się na przedostatnim, 49. piętrze wieży Sky Tower we Wrocławiu, na wysokości około 200 metrów.
Warszawa zyskała kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych
Warszawa zyskała kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych
Warszawa zyskała kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych. Na Pradze-Północ zostały przekazane klucze do pierwszych lokali. Cała inwestycja doskonale wpisuje się w praski charakter zabudowy.
W centrum Warszawy trwa budowa 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY]
W centrum Warszawy trwa budowa 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY]
W biznesowym sercu Warszawy, przy placu Europejskim, Ghelamco buduje najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny wieżowiec w tej części Europy – The Bridge. Budynek docelowo będzie mieć 174 m wysokości i 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce. Wieżowiec będzie mierzył aż 174 m. Za jego architekturę odpowiada renomowana holenderska pracownia UNStudio i PBPA Projekt Wieżowiec powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Te warszawskie zabytki dostaną pieniądze na renowację w 2024 r. [LISTA]
Te warszawskie zabytki dostaną pieniądze na renowację w 2024 r. [LISTA]
Kolejne zabytkowe obiekty w Warszawie otrzymają środki finansowe na remonty. Na ostatniej sesji radni miejscy podjęli pierwszą w tym roku decyzję o dotacjach na prace przy warszawskich zabytkach.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie coraz bliżej otwarcia [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie coraz bliżej otwarcia [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowego gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
REKLAMA