Warszawa

Wawer to prawobrzeżna dzielnica Warszawy. Dużą część Wawra stanowią tereny zielone. Kolejnym atutem jest to, że nie ma tłoku w sklepach, przychodniach czy urzędach. Z kolei minusem jest niewystarczająca komunikacja publiczna oraz niewielki dostęp do wydarzeń kulturalnych.

Dzielnica szybko się rozbudowuje, za czym nie nadąża infrastruktura edukacyjna. Charakterystyczna w Wawrze jest niska zabudowa. Nie ma tutaj blokowisk czy skupiska osiedli. Ceny mieszkań w Wawrze należą do jednych z najniższych w Warszawie.

Jakie są osiedla w Wawrze?

Wawer graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak: Praga-Południe, Rembertów, Wesoła, Wilanów oraz Mokotów.

Wawer dzieli się na następujące osiedla: Marysin Wawerski, Nowy Wawer, Anin, Sadul, Zerzeń, Międzylesie, Radość, Miedzeszyn, Aleksandrów oraz Falenica.

Ile osób mieszka w Wawrze?

Powierzchnia Wawra wynosi 79,7 km2. Pod tym względem dzielnica jest największa w Warszawie. Według danych z 2021 roku liczba ludności szacowana jest na 79,1 tys. Gęstość zaludnienia to jedyne 992 os./km2. Najwięcej mieszkańców jest w wieku produkcyjnym – ok. 62%. Kolejną grupę stanowi ludność poprodukcyjna – ok. 19%. Z kolei najmniej jest osób w wieku przedprodukcyjnym – ok. 18%. Atutem dzielnicy jest dodatnie saldo migracji.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wawer?

Wawer jest przyjazny dla osób lubiących spędzać czas na wolnym powietrzu. Sprzyjają temu liczne tereny zielone. Dzielnica sprzyja wychowywaniu dzieci, ze względu na spokój i liczne place zabaw.

Wynajem pokoju, czy mieszkania przez studentów jest tanim rozwiązaniem. Minusem jest jednak długi dojazd do centrum czy na uczelnię. Z tego względu niewielu studentów znajdziemy na terenie dzielnicy.

Atutem dla seniorów jest cisza, spokój oraz liczne tereny zielone. Mają oni również dobry dostęp do placówek medycznych na terenie dzielnicy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Wawra?

Dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej z Wawra do centrum miasta można dojechać w 30 minut. Jednak zimą pojawiają się problemy, kiedy pociągi są przepełnione i ciężko wejść do środka. Dojazd samochodem do centrum trwa około 50 minut. Na terenie Wawra nie kursują tramwaje ani metro. Jednak z centrum można dojechać tutaj autobusem. Kursuje aż 8 linii autobusowych.

Rynek nieruchomości w Wawrze

Wawer to kameralna dzielnica Warszawy. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna lub wykonana w koncepcji jednorodzinnej. Są to głównie kompleksy mieszkalne realizowane w budynkach kilkulokalowych.

Deweloperzy budują na terenie dzielnicy kilkuetapowe osiedla wielorodzinne, jak również bloki mieszkalno-usługowe o niskiej i średniowysokiej zabudowie.

W najbardziej kameralnych częściach Wawra deweloperzy budują obiekty w postaci willi miejskich.

Inwestorów do tej części miasta mogą przyciągać niskie ceny mieszkań, a także perspektywy rozwoju dzielnicy. Nie znajdziemy tutaj wielu studentów. Dlatego rozwiązaniem jest zakup inwestycyjny mieszkania w celu wynajęcia rodzinom, które pracują na terenie dzielnicy. Najczęściej szukają oni większych mieszkań lub domów o dobrym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Wawrze?

Praktyczne w każdej części dzielnicy aktywni są deweloperzy. Jednak najwięcej nowych inwestycji budowlanych powstaje na terenie takich osiedli jak: Radość, Falenica, Miedzeszyn oraz Międzylesie.

Mieszkania na sprzedaż w Wawrze bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Wawrze. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Wawrze?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Wawrze wynosi 9,9 tys. zł/mkw. W ten sposób Wawer należy do jednej z najtańszych dzielnic Warszawy (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Do najdroższych osiedli dzielnicy należą: Miedzeszyn (13 tys. zł/mkw.), Anin (10,9 tys. zł/mkw.) oraz Radość (10,7 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najniższe ceny mieszkań znajdziemy w: Międzylesiu (8 tys. zł/mkw.) oraz Nadwiślu (8,7 tys. zł/mkw.)

Do najdroższych ulic dzielnicy należą: Łozinowa (10,9 tys. zł/mkw.), Przelot (10,8 tys. zł/mkw.), Sejmikowa (10,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Orange Polska szuka kupca na rozległy kompleks leśny, położony zaledwie 40 minut drogi od stolicy. – To doskonałe miejsce dla przedsiębiorców szukających lokaty kapitału w grunt, z możliwością świadczenia usług hotelowych lub przeznaczenia na reprezentacyjną siedzibę firmy – podkreśla Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Orange.
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 r.” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych. Wraz ze spadkiem dostępności biur w centralnych lokalizacjach w pierwszym kwartale br. wzrosło zainteresowanie najemców biurowcami położonymi poza centrum. Aktywność deweloperów utrzymuje się na stabilnym, choć stosunkowo niskim jak dla Warszawy poziomie, przy znaczącej koncentracji w strefach centralnych, na które przypada prawie 90% całkowitego wolumenu powierzchni biurowej pozostającej w budowie.
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
Luksusowa włoska marka premium otworzy pierwszy butik w Polsce
Luksusowa włoska marka premium otworzy pierwszy butik w Polsce
Kolejna prestiżowa, luksusowa marka premium wchodzi do Polski. Słynna włoska marka Bulgari wkrótce otworzy swój pierwszy salon w Polsce – informuje branżowy portal fashionbiznes.pl.
Biurowce w Warszawie coraz bardziej handlowe [RAPORT]
Biurowce w Warszawie coraz bardziej handlowe [RAPORT]
Już 64% warszawskich biurowców oferuje przynajmniej jeden lokal usługowo-handlowy – wynika z raportu „Retail @ Office” przygotowanego przez ekspertów międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Niska podaż nowej, typowo handlowej powierzchni w Warszawie skłania sieci handlowe i usługodawców do szukania alternatywnych lokalizacji. Jednocześnie ostatnie lata przyniosły wiele zmian w preferencjach użytkowników w zakresie wykorzystania przestrzeni biurowej oraz rodzaju usług dostępnych w biurowcach.
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13, na Ochocie, dobiega końca budowa kolejnego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów. Będą m.in. sale aktywności ruchowej, pracownie, placówka opiekuńczo-wychowawcza, żłobek i ogólnodostępna kawiarnia.
W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 r. deweloperzy będą szukać gruntów pod PRS i akademiki. Warszawa nadal jest szczególnie cenna dla centrów przetwarzania danych. Z kolei aktywność graczy w sektorze budownictwa senioralnego pozostaje na niskim poziomie. Spodziewana jest finalizacja kolejnych transakcji sprzedaży terenów pod centra przetwarzania danych. Głównym miastem na celowniku inwestorów pozostanie – informuje międzynarodowa firma doradcza JLL.
REKLAMA