Warszawa

Wawer to prawobrzeżna dzielnica Warszawy. Dużą część Wawra stanowią tereny zielone. Kolejnym atutem jest to, że nie ma tłoku w sklepach, przychodniach czy urzędach. Z kolei minusem jest niewystarczająca komunikacja publiczna oraz niewielki dostęp do wydarzeń kulturalnych.

Dzielnica szybko się rozbudowuje, za czym nie nadąża infrastruktura edukacyjna. Charakterystyczna w Wawrze jest niska zabudowa. Nie ma tutaj blokowisk czy skupiska osiedli. Ceny mieszkań w Wawrze należą do jednych z najniższych w Warszawie.

Jakie są osiedla w Wawrze?

Wawer graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak: Praga-Południe, Rembertów, Wesoła, Wilanów oraz Mokotów.

Wawer dzieli się na następujące osiedla: Marysin Wawerski, Nowy Wawer, Anin, Sadul, Zerzeń, Międzylesie, Radość, Miedzeszyn, Aleksandrów oraz Falenica.

Ile osób mieszka w Wawrze?

Powierzchnia Wawra wynosi 79,7 km2. Pod tym względem dzielnica jest największa w Warszawie. Według danych z 2021 roku liczba ludności szacowana jest na 79,1 tys. Gęstość zaludnienia to jedyne 992 os./km2. Najwięcej mieszkańców jest w wieku produkcyjnym – ok. 62%. Kolejną grupę stanowi ludność poprodukcyjna – ok. 19%. Z kolei najmniej jest osób w wieku przedprodukcyjnym – ok. 18%. Atutem dzielnicy jest dodatnie saldo migracji.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wawer?

Wawer jest przyjazny dla osób lubiących spędzać czas na wolnym powietrzu. Sprzyjają temu liczne tereny zielone. Dzielnica sprzyja wychowywaniu dzieci, ze względu na spokój i liczne place zabaw.

Wynajem pokoju, czy mieszkania przez studentów jest tanim rozwiązaniem. Minusem jest jednak długi dojazd do centrum czy na uczelnię. Z tego względu niewielu studentów znajdziemy na terenie dzielnicy.

Atutem dla seniorów jest cisza, spokój oraz liczne tereny zielone. Mają oni również dobry dostęp do placówek medycznych na terenie dzielnicy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Wawra?

Dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej z Wawra do centrum miasta można dojechać w 30 minut. Jednak zimą pojawiają się problemy, kiedy pociągi są przepełnione i ciężko wejść do środka. Dojazd samochodem do centrum trwa około 50 minut. Na terenie Wawra nie kursują tramwaje ani metro. Jednak z centrum można dojechać tutaj autobusem. Kursuje aż 8 linii autobusowych.

Rynek nieruchomości w Wawrze

Wawer to kameralna dzielnica Warszawy. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna lub wykonana w koncepcji jednorodzinnej. Są to głównie kompleksy mieszkalne realizowane w budynkach kilkulokalowych.

Deweloperzy budują na terenie dzielnicy kilkuetapowe osiedla wielorodzinne, jak również bloki mieszkalno-usługowe o niskiej i średniowysokiej zabudowie.

W najbardziej kameralnych częściach Wawra deweloperzy budują obiekty w postaci willi miejskich.

Inwestorów do tej części miasta mogą przyciągać niskie ceny mieszkań, a także perspektywy rozwoju dzielnicy. Nie znajdziemy tutaj wielu studentów. Dlatego rozwiązaniem jest zakup inwestycyjny mieszkania w celu wynajęcia rodzinom, które pracują na terenie dzielnicy. Najczęściej szukają oni większych mieszkań lub domów o dobrym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Wawrze?

Praktyczne w każdej części dzielnicy aktywni są deweloperzy. Jednak najwięcej nowych inwestycji budowlanych powstaje na terenie takich osiedli jak: Radość, Falenica, Miedzeszyn oraz Międzylesie.

Mieszkania na sprzedaż w Wawrze bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Wawrze. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Wawrze?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Wawrze wynosi 9,9 tys. zł/mkw. W ten sposób Wawer należy do jednej z najtańszych dzielnic Warszawy (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Do najdroższych osiedli dzielnicy należą: Miedzeszyn (13 tys. zł/mkw.), Anin (10,9 tys. zł/mkw.) oraz Radość (10,7 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najniższe ceny mieszkań znajdziemy w: Międzylesiu (8 tys. zł/mkw.) oraz Nadwiślu (8,7 tys. zł/mkw.)

Do najdroższych ulic dzielnicy należą: Łozinowa (10,9 tys. zł/mkw.), Przelot (10,8 tys. zł/mkw.), Sejmikowa (10,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Dobiega końca budowa placu Centralnego w Warszawie [FILMY]
Dobiega końca budowa placu Centralnego w Warszawie [FILMY]
Centrum Warszawy przechodzi wielką metamorfozę. Dobiega końca budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Inwestycja realizowana jest w ramach Nowego Centrum Warszawy.
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację. PKP PLK S.A. podpisały umowę na wykonanie projektu i prace budowlane. Istniejące konstrukcje zostaną rozebrane, a do 2026 r. powstaną nowoczesne perony. Inwestycja o wartości 11,3 mln zł netto ubiega się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Primost Południe.
Malezyjska sieć sklepów MR.DIY wchodzi do Warszawy
Malezyjska sieć sklepów MR.DIY wchodzi do Warszawy
W Polsce malezyjska sieć MR.DIY swój pierwszy sklep otworzyła w listopadzie 2024 r. Obecnie posiada w naszym kraju cztery placówki: w Krakowie, Zabrzu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Bielsku-Białej. Już na początku lata z oferty MR.DIY będą mogli również skorzystać mieszkańcy Warszawy.
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Spółka joint venture utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors zakończyła budowę hali C2 w kompleksie magazynowo-przemysłowym, zlokalizowanym przy ul. Matuszewskiej 14. Nowy obiekt City Point łączy elastyczność przestrzeni, technologie smart i elektromobilność.
W Warszawie powstaje kompleks mixed-use Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W Warszawie powstaje kompleks mixed-use Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W centrum Warszawy powstaje nowy, duży kompleks wielofunkcyjny Upper One. To flagowa inwestycja spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce. Budowa wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Energooszczędny, zbudowany szybko i za mniej niż 29 mln zł – blok przy ul. Derkaczy w Warszawie ma już lokatorów. Trwa budowa kolejnego budynku.
Kolejny biurowiec w centrum Warszawy sprzedany
Kolejny biurowiec w centrum Warszawy sprzedany
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości biurowych w stolicy. Syrena Real Estate, polska firma inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, nabyła od Manova Partners biurowiec Zaułek Piękna zlokalizowany w sercu warszawskiego Śródmieścia. Zakup został współfinansowany przez mBank. Planowana gruntowna modernizacja budynku ma nadać mu nową jakość i sprawić, że stanie się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Warszawie.
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowa
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowa
Już latem tramwaje pojadą z Dolnego Mokotowa do Dworca Centralnego. Nowa linia tramwajowa w Warszawie jest niemal gotowa. Dzisiaj tory na ul. Św. Bonifacego testował pierwszy tramwaj.
Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za pożar wielkiego centrum handlowego w Warszawie
Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za pożar wielkiego centrum handlowego w Warszawie
Premier Donald Tusk potwierdził wcześniejsze doniesienia – pożar, który doszczętnie strawił Centrum Handlowe Marywilska 44 w Warszawie, był wynikiem celowego podpalenia na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Część sprawców została już zatrzymana, a pozostali są intensywnie poszukiwani. W sprawie głos zabrali również Minister Sprawiedliwości oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Prace budowlane są zaplanowane na lata 2024 i 2025. Trasa o długości około 1,6 km zacznie się na dworcu Warszawa Zachodnia. Podziemny przystanek tramwajowy będzie obok zejścia na dworzec i będzie połączony przejściem podziemnym.
REKLAMA