Warszawa

Wilanów to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Położona w południowej części miasta obfituje w dużą liczbą terenów zielonych oraz atrakcji dla dzieci. Rosnąca liczba inwestycji mieszkaniowych, a także duża popularność dzielnicy spowodowały, że ceny lokali są stosunkowo wysokie. Do minusów należy zaliczyć brak stacji metra oraz linii tramwajowych. To sprawia, że dojazd środkami komunikacji publicznej w inne części Warszawy jest utrudniony.

W ostatnich dekadach Wilanów uległ znacznym przeobrażeniom. Poza wzrostem inwestycji mieszkaniowych powstały tutaj liczne ścieżki rowerowe.

Jakie są osiedla w Wilanowie?

Wilanów graniczy z takimi dzielnicami jak: Mokotów, Wawer czy Ursynów.

Wilanów dzieli się na następujące osiedla: Wilanów Wysoki, Wilanów Niski, Wilanów Królewski, Błonia Wilanowskie, Powsinek, Zawady, Kępa Zawadowska oraz Powsin.

Ile osób mieszka w Wilanowie?

Powierzchnia Wilanowa wynosi prawie 37 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 43,4 tys. Z kolei gęstość zaludnienia jest niska i wynosi tylko 1 182 os./km2. Warto podkreślić, że liczba ludności w latach 2002-2011 powiększyła się o 70%. Liczba dzieci do 9 lat stanowi ok. 15% populacji dzielnicy. Podobnie jak liczba emerytów. Największą grupę stanowią osoby w wieku od 20-59 lat – ok. 67%. Z tego połowę stanowią ludzie w wieku 20-39 lat. Zatem Wilanów zamieszkują głównie młodzi ludzie.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wilanów?

Wilanów rekomendowany jest głównie dla rodzin z dziećmi, które dysponują samochodami. Wychowywaniu dzieci w Wilanowie sprzyjają liczne tereny zielone oraz place zabaw. Do Wilanowa wprowadzają się przeważnie rodziny, które cenią sobie komfort i nowoczesność. Ze względu na brak metra i tramwajów oraz sporą odległość od centrum miasta, studenci nie będą się tutaj dobrze czuli.

Warto podkreślić, że w Wilanowie znajduje się tylko prywatna służba zdrowia. Połączenie tego z wysokimi cenami mieszkań powoduje, że Wilanów może być przyjaznym miejscem zamieszkania dla majętnych seniorów.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Wilanowa?

Dojazd z Wilanowa do centrum Warszawy autobusem zajmuje ok. 50 minut. Jak na razie w Wilanowie nie ma tramwajów. Jednak ta sytuacja ma się zmienić. Planowana jest trasa tramwajowa z Wilanowa na warszawską Wolę. Obecnie najbliższa stacja tego środka komunikacji miejskiej znajduje się przy Metrze Wilanowska na Mokotowie.

Rynek nieruchomości w Wilanowie

W takich dzielnicach jak Mokotów, Śródmieście czy Wola można spotkać bloki z czasów PRL i stare kamienice. Natomiast Wilanów jest zdecydowanie inny. Cechą charakterystyczna tej dzielnicy jest nowoczesne budownictwo, zwłaszcza na terenie Miasteczka Wilanów. Można tam znaleźć dużo terenów zielonych, a uliczki są szerokie. Mieszkania są dobrze oświetlone, dzięki dużej liczbie okien.

Na terenie dzielnicy można spotkać kameralne bloki mieszkalne mające do 4 kondygnacji. W Wilanowie buduje się również kompleksy apartamentów nawiązujące do koncepcji zabudowy jednorodzinnej – szeregowej bądź bliźniaczej.

Większość inwestycji mieszkaniowych w Wilanowie charakteryzuje się podwyższonym bądź wysokim standardem wykonania.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Wilanowie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Wilanowie powstaje na osiedlach: Błonia Wilanowskie, Zawady, Wilanów Niski oraz Kępa Zawadowska.

Mieszkania na sprzedaż w Wilanowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Wilanowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Wilanowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Wilanowie wynosi 14,2 tys. zł/mkw. Jest to ponad 2 tys. zł powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Spośród osiedli w Wilanowie najwięcej zapłacimy w: Wilanowie Niskim (15,1 tys. zł/mkw.), Błoniach Wilanowskich (15 tys. zł/mkw.) oraz Powsinku (14,4 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najniższe ceny oferują takie osiedla jak: Wilanów Wysoki (10,5 tys. zł/mkw.), Zawady (12,1 tys. zł/mkw.) oraz Kępa Zawadowska (12,5 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Wilanowa należą: Herbu Szreniawa (13,8 tys. zł/mkw.), Rzeczypospolitej (13,3 tys. zł/mkw.), Kazachska (13,2 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Partners Group i Peakside Capital Advisors, w ramach współpracy JV, zakończyli budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. w całości wynajęty jest przez DPD Polska i wchodzi w skład parku, który dostarczy blisko 100 tys. mkw.
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy? Chodzi o biurowiec Roma Tower, który ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej.
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Rynek nieruchomości w Warszawie jest jednym z najatrakcyjniejszych w kraju i wyróżnia się pod względem liczby dostępnych lokali mieszkaniowych[1]. Stolica stwarza znakomite warunki do inwestycji. Duży potencjał inwestycyjny mają dziś nie tylko Śródmieście, Ochota czy Mokotów, ale też inne dzielnice. W której części stolicy warto dziś kupić mieszkanie? Sprawdzamy.
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego [FILMY+WIZUALIZACJE]
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego [FILMY+WIZUALIZACJE]
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Powstanie w ten sposób kolejne miejsce Nowego Centrum Warszawy.
Wieżowce w Warszawie IV
Wieżowce w Warszawie IV
Witamy w kolejnym odcinku “Wieżowców w Warszawie” naszego zestawienia budowanych, planowanych oraz niezrealizowanych budynków w stolicy. W tym odcinku przyjrzymy się kilku zaawansowanym budowom, ukończonym etapom oraz jednemu kontrowersyjnemu projektowi przy ulicy Srebrnej. Zapraszamy na film!
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
W Warszawie otworzono polsko-amerykańskie Regionalne Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii Energetycznych
W Warszawie otworzono polsko-amerykańskie Regionalne Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii Energetycznych
Szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego oraz realizacji projektów jądrowych w Polsce – to główny cel polsko-amerykańskiej jednostki, której działalność oficjalnie zainaugurowano 3 kwietnia 2024 roku na Politechnice Warszawskiej.
Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak w Warszawie
Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak w Warszawie
To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul. Cybernetyki. Modernizacja ta znacząco zoptymalizuje płynność ruchu kołowego i pieszego oraz zwiększy komfort dojazdów do domu i pracy tysięcy osób. Porozumienie inwestorów prywatnych finansujących inwestycję – spółki Adgar Poland, Syrena Real Estate wspólnie z PineBridge Benson Elliot, AFI Europe oraz Miasta st. Warszawy, przekazującego grunty pod przebudowę, zostało osiągnięte. Koszt inwestycji wyniesie 15 mln złotych, a pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu 2024 roku!
REKLAMA