REKLAMA
Znaleziono 9757 wyników
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii
W województwie śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii. Należąca do miasta Rybnik spółka miejska – Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego – złożyła wniosek do NFOŚiGW o dofinansowanie budowy instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych w technologii biogazowni. Dofinasowanie tej inwestycji może wynieść 100 mln zł. Budowa jest planowana w dzielnicy Niewiadom.
Wody Polskie będą kontynuować inwestycje na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskichartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie będą kontynuować inwestycje na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
Wody Polskie będą kontynuować inwestycje na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Modernizację przejdzie 5 kanałów: Sztynorcki, Nidzki, Jegliński, Niegocin-Grajewko oraz Kisjano-Popówka. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tego najpopularniejszego w Polsce szlaku wodnego. Nowy projekt będzie realizowany we współpracy z mazurskimi samorządami, przy wsparciu środków europejskich. Prace o wartości 70 mln zł zakończą się do 2027 roku.
Warta 1,8 mld zł, strategiczna inwestycja Grupy ORLEN w Gdańsku gotowa już w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Warta 1,8 mld zł, strategiczna inwestycja Grupy ORLEN w Gdańsku gotowa już w 70 proc.
Dwa reaktory o ciężarze 212 i 153 ton, kolumna destylacji próżniowej o wysokości prawie 40 m, cztery zbiorniki wsadowe i sześć zbiorników produktowych – to tylko niektóre z elementów Projektu HBO (Hydrokrakingowego Bloku Olejowego), kluczowej inwestycji Grupy ORLEN realizowanej w rafinerii w Gdańsku. Warta ponad 1,8 mld zł inwestycja, umożliwiająca wyprodukowanie nawet 400 tys. ton olejów bazowych grupy II rocznie, osiągnie pełną zdolność operacyjną w pierwszej połowie 2026 roku.
Wydano decyzję środowiskową dla rozbudowy DK62 w Płockuartykuł
Pokaż artykuł
Wydano decyzję środowiskową dla rozbudowy DK62 w Płocku
Wójt Gminy Słupno wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy DK62 ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. To kolejny krok do realizacji dwujezdniowego odcinka tej drogi na granicy miasta i gminy Słupno.
Nowe centra danych w Polsce będą przyciągać inwestorów artykuł
Pokaż artykuł
Nowe centra danych w Polsce będą przyciągać inwestorów
Rynek centrów danych w Polsce będzie w najbliższych latach rósł w tempie dwucyfrowym. Podobnie jak w Europie Zachodniej, stanie się on atrakcyjnym celem inwestycyjnym, napędzanym zarówno przez rozwój nowych technologii, jak i perspektywę postępującej konsolidacji i profesjonalizacji w tym sektorze. Oprócz ciągłego zapotrzebowania na infrastrukturę wyzwaniem dla branży jest ESG i raportowanie kluczowych wskaźników efektywności w związku z regulacjami unijnymi.
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Orange Polska szuka kupca na rozległy kompleks leśny, położony zaledwie 40 minut drogi od stolicy. – To doskonałe miejsce dla przedsiębiorców szukających lokaty kapitału w grunt, z możliwością świadczenia usług hotelowych lub przeznaczenia na reprezentacyjną siedzibę firmy – podkreśla Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Orange.
Na Starym Polesiu w Łodzi trwa rewitalizacja kolejnej kamienicy. Co w niej powstanie? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Starym Polesiu w Łodzi trwa rewitalizacja kolejnej kamienicy. Co w niej powstanie? [ZDJĘCIA]
Na Starym Polesiu w Łodzi kończy się rewitalizacja zabytkowej, przedwojennej kamienicy przy ul. Pogonowskiego 34. Po zakończeniu wszystkich prac remontowych swoją siedzibę będzie w niej miało Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego, miejsce, w którym każdy łodzianin znajdujący się w potrzebie, znajdzie pomocną dłoń.
Ponad 277 mln euro zielonego finansowania dla CPIPG na trzy biurowce w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 277 mln euro zielonego finansowania dla CPIPG na trzy biurowce w Warszawie
Firma CPI Property Group Poland (CPIPG) przeprowadziła z Aareal Bankiem transakcję zielonego refinansowania trzech warszawskich nieruchomości biurowych na łączną kwotę ponad 277 mln euro.
Zatwierdzono ostateczny przebieg południowej obwodnicy Wadowicartykuł
Pokaż artykuł
Zatwierdzono ostateczny przebieg południowej obwodnicy Wadowic
Może rozpocząć się kolejny etap, opracowanie projektu budowlanego dla południowej obwodnicy tego miasta. Burmistrz Wadowic wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zatwierdzający przebieg trasy. To pierwsza z małopolskich dróg wskazanych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, która dostała taką decyzję.
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławia
Kolejna znana światowa marka inwestuje w aglomeracji wrocławskiej. Doskonale znany na całym świecie, globalny niemiecki koncern Grupa WÜRTH przejmuje polską firmę 3LP SA z podwrocławskich Siechnic (powiat wrocławski), należącą do Grupy TIM, specjalizującą się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce. To kolejny krok milowy w rozwoju firmy.
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!
Od wielu miesięcy, a przede wszystkim w ostatnich tygodniach, oczy wszystkich skupione są na olbrzymiej, największej w historii Polski inwestycji zagranicznej w naszym kraju, Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników amerykańskiej firmy Intel, która ma powstać pod Wrocławiem na Dolnym Śląsku, a tymczasem szybciej może powstać pierwsza polska fabryka półprzewodników.
Wielka inwestycja na ostatniej prostej. Wkrótce pojedziemy nową ulicą Pomorską [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja na ostatniej prostej. Wkrótce pojedziemy nową ulicą Pomorską [ZDJĘCIA]
Wygodnie i komfortowo – tak już niebawem będzie jeździć się przez wrocławskie Nadodrze. Gdy końca dobiegnie kompleksowa przebudowa ulicy Pomorskiej, powstanie reprezentacyjna arteria, łącząca północne osiedla stolicy Dolnego Śląska ze ścisłym centrum miasta. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie, a zakończenie tej wielkiej inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2024 roku.
W Bełchatowie powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa?artykuł
Pokaż artykuł
W Bełchatowie powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa?
Czy w centralnej części Polski, w Bełchatowie, w województwie łódzkim powstanie druga w Polsce elektrownia atomowa? Chcą tego Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, którzy przyjęli uchwałę, w której wyrazili poparcie dla lokalizacji elektrowni jądrowej w tej lokalizacji. Podkreślili, że jej budowa w regionie zapewni miejsca pracy i zminimalizuje społeczno-ekonomiczne skutki odchodzenia od węgla. Za przyjęciem stanowiska głosowali wszyscy obecni na sali radni.
Poznaliśmy wykonawcę, który zaprojektuje północny wylot S7 z Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy wykonawcę, który zaprojektuje północny wylot S7 z Warszawy
Poznaliśmy wykonawcę, który zaprojektuje północny wylot S7 z Warszawy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Transprojekt Gdański (lider) oraz Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa. Opracowanie dokumentacji dla ostatniego odcinka S7 w woj. mazowieckim, od Kiełpina do Trasy Armii Krajowej i skrzyżowania z S8 w stolicy, wyceniono na 54 243 000 zł. Jeśli nie będzie odwołań od tego wyboru, umowę GDDKiA przewiduje podpisać na przełomie lipca i sierpnia 2024 r.
Marriott opuszcza 140-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy. Hotel jednak zostaje!artykuł
Pokaż artykuł
Marriott opuszcza 140-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy. Hotel jednak zostaje!
Wczoraj informowaliśmy, że pięciogwiazdkowy, najstarszy i najsłynniejszy hotel sieci Marriott International w Polsce, zlokalizowany w samym centrum Warszawy, przy Alejach Jerozolimskich 65/79, opuszcza tą wielką, globalną sieć hotelarską. Właściciel budynku zamierza jednak nadal kontynuować w nim działalność hotelową.
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na projekt i budowę żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej na os. Widok. Nowa placówka dla ok. 150 maluchów ma powstać w ciągu 20 miesięcy. To pierwsza umowa, dotycząca jednego z dwunastu żłobków, które ZIM będzie realizował w najbliższych latach z dofinansowaniem z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022-2029.
Największy park handlowy w woj. lubuskim gotowy. Kiedy otwarcie?artykuł
Pokaż artykuł
Największy park handlowy w woj. lubuskim gotowy. Kiedy otwarcie?
Budowa największego w województwie lubuskim parku handlowego dotarła do końca. Obecnie na terenie obiektu trwają już tylko ostatnie, drobne prace wykończeniowe. BIG Gorzów to drugi pod względem wielkości budowany w tym roku park handlowy w Polsce.
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinie
Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. otrzymały decyzję o wparciu swojej najnowszej inwestycji w fabrykę w Lublinie, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To znany producent wyrobów zbożowych, m.in.: makaronów, mąk, kasz i płatków śniadaniowych. Od 2003 roku spółka należy do Grupy Maspex z Wadowic. Lubella, to obecnie zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce.
Polskie porty morskie biją rekordy. Ambitne plany inwestycyjne na przyszłośćartykuł
Pokaż artykuł
Polskie porty morskie biją rekordy. Ambitne plany inwestycyjne na przyszłość
Rekordowe wyniki polskich portów morskich za rok 2024 i ambitne plany inwestycyjne na kolejne lata to główne tematy konferencji ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka oraz wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewki, która odbyła się 9 stycznia 2024 r. w Warszawie.
Mondelez inwestuje w nowoczesną produkcję czekolady w fabryce w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Mondelez inwestuje w nowoczesną produkcję czekolady w fabryce w woj. opolskim
Mondelez, globalny lider przekąsek, ogłasza kolejną strategiczną inwestycję o wartości blisko 74 mln złotych w zakład produkcyjny w Skarbimierzu pod Brzegiem, w województwie opolskim. W 2025 roku powstanie nowoczesna linia produkcyjna Eggs & Rounds, dzięki której zakład stanie się kluczowym centrum produkcji sezonowych wyrobów czekoladowych w Europie i wzmocni pozycję Polski w europejskim łańcuchu dostaw firmy.
REKLAMA