REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju systemów embedded, cyberbezpieczeństwa, IoT czy komunikacji.
Przy ulicy Wadowickiej w Krakowie powstaje nowy biurowiec KREO [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
Oferty w przetargu na projekt S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina wybrane. Powstanie tunel pod Odrą
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargu na opracowanie projektu budowlanego dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS) w ciągu drogi ekspresowej S6.
W Krakowie trwa rewitalizacja dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi i kamienicy przy ulicy Stradomskiej [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski, w kamienicy przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku powstaje Stradom House – pierwszy w Polsce, ekskluzywny hotel należący do Autograph Collection Hotels by Mariott. Zacznie przyjmować gości w III kwartale 2022 roku.
Jeszcze tylko w 2022 roku można we Wrocławiu obniżyć koszt fotowoltaiki do 50 procent
Jeszcze tylko w 2022 roku można obniżyć koszt fotowoltaiki do 50 procent. Instalując ją we Wrocławiu i wpisując instalację do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej uzyskujemy możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości dla tego obiektu w którym zainstalowano fotowoltaikę.
Przebudowa Fortu Wola w Warszawie przebiega zgodnie z planem. Otwarcie jeszcze w tym roku
Przebudowa jednego z największych centrów handlowych w Warszawie – Fortu Wola, przebiega zgodnie z planem. Właściciel obiektu, Mayland Real Estate planuje jego otwarcie jeszcze w tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia. Komercjalizacja dobiega końca, podpisywane są ostatnie umowy. Zostało jeszcze kilka niewielkich lokali.
GLP ukończyło czwarty projekt logistyczny w okolicach Warszawy [ZDJĘCIA]
Zakończyła się realizacja już czwartego na Mazowszu projektu GLP – międzynarodowej firmy specjalizującej się w inwestycjach w obszarze logistyki, energii odnawialnej oraz technologii. Jej najnowszy budynek o powierzchni 35 500 mkw. położony jest tuż za wschodnią granicą administracyjną Warszawy, przy węźle "Kobyłka" drogi ekspresowej S8, stanowiąc idealną alternatywę dla magazynów miejskich.
Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłową
Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.
Na wrocławskich Maślicach powstanie kolejne nowe osiedle mieszkaniowe
Na jednym z najszybciej rozbudowujących się osiedli we Wrocławiu – Maślicach, powstanie kolejna duża inwestycja mieszkaniowa. Zostanie po raz kolejny zrealizowana na działce sprzedanej przez miasto.
Kiedy warto wybrać gotowy projekt domu?
Budowa domu jednorodzinnego jest przedsięwzięciem nie tylko wymagającym dużych nakładów finansowych, ale również czasochłonnym. I nie mówimy tu tylko o samej budowie, zaczynającej się wraz z wykonaniem fundamentów. Wszystkie prace muszą być poprzedzone uzyskaniem pozwolenia na budowę, które otrzymuje się na podstawie wykonanego przez architekta na zlecenie projektu domu lub gotowego projektu kupionego w pracowni architektonicznej. Kiedy warto skorzystać z tego drugiego rozwiązania? Sprawdzamy!
Lidl Polska operatorem spożywczym nowego centrum handlowego w Siemianowicach Śląskich
Galeria Siemianowice realizowana przez Falcon Investment Management we współpracy z Acteeum Group zyskała operatora spożywczego. W ramach tego najnowocześniejszego kompleksu handlowego w Siemianowicach Śląskich oraz otaczającym regionie swój sklep o powierzchni ok. 2 tys. mkw. otworzy Lidl Polska, dołączając do szerokiego grona znanych i cenionych najemców.
Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA stawia na Polskę
ITechArt, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA, tworzy w swoich strukturach praktykę fintech i stawia na Polskę jako swoje centrum kompetencyjne w tym obszarze.
Amerykańska firma FedEx Corp inwestuje w nowy magazyn i biura Gdańsku
FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp kontynuuje program inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej otwierając nowy obiekt w Gdańsku. Obiekt stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej.
Duńska firma KK Wind Solutions zwiększa zatrudnienie w Szczecinie
Producent elementów elektromechanicznych dla przemysłu wiatrowego, firma KK Wind Solutions stawia na Szczecin. Planuje zatrudnić około 200 osób w istniejącym zakładzie i nowym globalnym centrum usług wspólnych.
Chiński inwestor zainwestuje 138,4 mln zł w budowę fabryki światłowodów i kabli w województwie łódzkim
Yangtze Optical Fibre and Cable (Poland) Sp. z o.o. należąca do chińskiej firmy Yangtze Optical Fibre and Cable otrzymała grant w wysokości 3 milionów złotych. Zrealizuje nową inwestycję w Polsce. Wybuduje w Rawie Mazowieckiej, w województwie łódzkim nowy zakład produkcji światłowodów i kabli.
Kolejna inwestycja Panattoni w zachodniej Polsce
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po raz kolejny zainwestuje w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Na miejsce swojej nowej inwestycji wybrał Szprotawę.
W Łodzi postępują prace przy przebudowie Placu Wolności [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności. Zlikwidowane zostanie rondo tramwajowe, a przystanki przeniesione w okolicę pomnika Tadeusza Kościuszki.
We Wrocławiu trwa budowa wielkiego kompleksu Quorum ze 140-metrowym wieżowcem [FILM]
W ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, zaledwie kilkaset metrów od Rynku, przy ul. Sikorskiego, tuż nad rzeką Odrą powstaje największy projekt typu mixed-use we Wrocławiu i jeden z największych tego typu w Polsce.
Rynek powierzchni biurowych w Polsce w obliczu zmian
To był dobry, mocny początek 2022 roku na rynku biurowym w Polsce, który daje nadzieję, że po okresie bessy nadejdzie długo oczekiwana hossa w popycie. Firmy przystosowały się do nowych warunków pracy, a w wyniku luzowania ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 rozpoczęły kampanię zachęcającą do powrotu do biur. Z drugiej strony Warszawę oraz osiem największych rynków regionalnych tj. Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin i Lublin może w najbliższych miesiącach czekać wyhamowanie w nowej podaży. AXI IMMO przygląda się aktualnym trendom po I kw. 2022 r. na rynku biurowym i analizuje, co będzie wpływać na jego rozwój w kolejnych miesiącach roku.
W Krakowie powstaje nowy, duży akademik Den Living [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Grzegórzeckiej 20 w Krakowie trwa budowa nowego akademika Den Living. Znajdzie się w przebudowanym, historycznym budynku Domu Medyków z 1927 roku. W ramach inwestycji powstaje też zupełnie nowy budynek na działce obok.
REKLAMA