REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Jaka przyszłość czeka domy z czasów PRL?
Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu – tak wskazują dane portalu Nieruchomosci-online.pl. Znalezienie kupca na duży, wysłużony dom pamiętający PRL jest dziś bardzo trudne. – Większe szanse na znalezienie klienta mają właściciele z dużych miast. Tam inwestorzy kupują starsze domy i przekształcają je np. pod kątem najmu – mówią analitycy rynku nieruchomości.
Kamienica przy ul. Wilczej 32 w Warszawie w rejestrze zabytków
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego kamienicę wraz z terenem, położoną przy ul. Wilczej 32 w Warszawie. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu.
Nowe centrum badań i rozwoju powstanie w Citylink Wrocław
CL Property, polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych powierzchniach przemysłowo-logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę obiektu Build-To-Suit (BTS) Citylink Wrocław. Finansowania, w wysokości 13,5 mln euro pod nową inwestycję udzielił mBank. Firma dostarczy nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju, o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej.
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore. Uciążliwa dla pasażerów inwestycja przedłuży się do 2024 r.
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje fabrykę soków w Stargardzie
Kolejna duża inwestycja niemiecka w województwie zachodniopomorskim. Tym razem z branży spożywczej. Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków spożywczych w Stargardzie. To czwarta co do wielkości marka soków na świecie i numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci. Produkty ze Stargardu będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.
Warimpex planuje nowe inwestycje w Polsce
Jeden z największych deweloperów w Europie, Grupa Warimpex, planuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. W najbliższym czasie planuje rozpocząć realizację dwóch dużych projektów w Białymstoku i Krakowie.
Biurowiec Hi Piotrkowska w Łodzi z kolejnymi nowymi najemcami
Najwyższy i jeden z najnowocześniejszych kompleksów biurowych klasy A w Łodzi pozyskał kolejnych nowych najemców. Obiekt łączy funkcje biurowe, usługowe i hotelowe w ścisłym centrum miasta, przy ul. Piotrkowskiej 155.
Wiemy gdzie mogą powstać nowe biurowce w Szczecinie
Potrzebujemy kolejnych metrów nowoczesnej powierzchni biurowej. Ten sektor biznesu jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju gospodarki naszego miasta – mówili jednym głosem uczestnicy debaty “Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?”. Podczas dyskusji Miasto zaproponowało trzy lokalizacje, w których mogłyby powstać nowe biurowce.
Develia wybuduje nowe, duże osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce Develia S.A. planuje w stolicy Dolnego Śląska realizację nowego, dużego osiedla mieszkaniowego. Inwestycja zostanie zrealizowana w zachodniej części Wrocławia, przy ul. Tadeusza Brzozy, na Nowych Żernikach.
W Gorzowie Wielkopolskim powstanie Silwana, największy park handlowy w mieście [WIZUALIZACJE]
Silwana – taką nazwę będzie miał największy w lubuskiem park handlowy, który powstaje w północno-wschodniej części Gorzowa Wielkopolskiego. Inwestorzy – Acteeum Group i Equilis wraz z władzami miasta dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Łodzi?
W pierwszych trzech kwartałach 2023 roku łódzki rynek biurowy powiększył się o zaledwie jeden obiekt. Deweloperzy pozostają jednak stosunkowo aktywni, gdyż w budowie znajduje się 42 300 mkw. powierzchni, która zasili rynek w ciągu najbliższych dwóch lat. Na koniec września 2023 roku zasoby biurowe w Łodzi wynosiły ponad 636 700 mkw. i nie uległy znacznej zmianie. Od początku roku do użytku oddano zaledwie jeden budynek biurowy, będący częścią kompleksu Fuzja o powierzchni 1 900 mkw.
Kaufland otwiera dwa nowe sklepy w Polsce
Sieć niemieckich sklepów Kaufland w Polsce jeszcze w listopadzie powiększy się o dwa kolejne nowe obiekty. Zostaną otwarte w Katowicach i Kaliszu Tym samym liczba placówek sieci w Polsce wzrośnie do 243. Zgodnie ze strategią detalisty obiekty rozmieszczone są w łatwo dostępnych i bliskich klientom lokalizacjach.
Lotnisko Katowice planuje inwestycje na ponad półtora miliarda złotych
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego ma zatwierdzony program inwestycyjny do 2030 r. o wartości ponad 1,5 mld zł, zakładający m.in. budowę nowego terminala i układu komunikacyjnego. Należy do największych lotnisk regionalnych w Polsce. Lotnisko pozostaje krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach komercyjnego cargo.
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać dawny blask
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać swój dawny blask. Tym razem chodzi o pałac położony w północnej częsci województwa dolnośląskiego, w gminie Niechlów (powiat górski), w miejscowości Bełcz Wielki.
Coraz bliżej lepszych podróży z Radomia Wschodniego [ZDJĘCIA]
Gotowy jest teren pod budowę przystanku Radom Wschodni w ciągu ul. Żeromskiego i Lubelskiej. Wykonawca zdemontował stary wiadukt, kolejno zbuduje przejazd przez tor prowadzący do budowy. Na początku przyszłego roku rozpoczną się prace przy konstrukcji peronów. Przystanek Radom Wschodni ułatwi dojazdy do pracy, szkoły i na lotnisko. Inwestycja o wartości 39 mln zł jest finansowana ze środków budżetowych i wspólnie z Miastem Radom.
Wschodnia Obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia
Po blisko trzech latach sprawa wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu S17 wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie oznacza kolejne opóźnienia w realizacji ostatniego fragmentu obwodnicy stolicy.
GDDKiA szuka rozwiązania dla Nowej Zakopianki, drogi S7 z Krakowa do Myślenic
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla drogi ekspresowej S7 Kraków – Myślenice. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie możliwych wariantów przebiegu tej trasy. Termin składania ofert to 28 grudnia.
Nowe pokoje hotelu Reymont w stylu Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont w Łodzi, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo opracowanym pokojem wzorcowym. Docelowo hotel będzie pierwszym w Polsce hotelem marki Aiden by Best Western. Zakończenie modernizacji hotelu Reymont planowane jest w II kwartale 2024 roku.
MLP Group inwestuje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
MLP Group rozszerza ofertę na Górnym Śląsku, będącym jednym z kluczowych regionów magazynowych w Polsce. Na terenie Gminy Bieruń w ramach obszaru właściwości Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sfinalizowany został zakupu gruntu o powierzchni ponad 11 ha. W ramach Podstrefy Tyskiej i KSSE jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.
Dwie kolejne firmy otrzymały decyzje o wsparciu inwestycji od WSSE "INVEST-PARK"
Dwie kolejne firmy otrzymały od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzje o wsparciu swoich inwestycji, które zostaną zrealizowane na terenie województw opolskiego i wielkopolskiego.
REKLAMA